19. 12. 2012

Brænder du for kommunikation eller salg? Uddan dig online!

Vil du lære at kommunikere og brande dig selv bedre? Eller vil du gerne lære at udnytte dit sælgergen? Study4player Online Academy udbyder 2 onlineuddannelser med start først i det nye år.

Vil du lære at kommunikere og brande dig selv bedre? Eller vil du gerne lære at udnytte dit sælgergen? Study4player Online Academy udbyder 2 onlineuddannelser med start først i det nye år.

BEMÆRK! Begge uddannelser har start i februar og med ansøgningsfrist midt i januar - tag derfor kontakt hurtigst muligt ved interesse eller spørgsmål!

Profiler dig selv og brænd igennem hos modtager!
Kommunikation og branding kan du bruge både i sportskarrieren og den efterfølgende civile karriere.

Lær at kommunikere klart og effektivt, så du for alvor brænder igennem hos modtageren. 'Personlig kommunikation og branding' er et 3-måneders selvstændigt kursusforløb, hvor du får indsigt i branding som værktøj til at arbejde bevidst og målrettet med din personlige profilering, klubbens image - og din videre karriere. Du lærer at bruge en række kommunikationsmodeller og teorier i praksis, og du får kompetencerne til at udføre mundtlige, skriftlige og digitale kommunikationsopgaver på professionelt niveau.
 
På uddannelsen veksles der mellem 4 forelæsninger (i Kolding) og 8 onlinelektioner, men selvom det anbefales at have fremmøde, er der ikke mødepligt, hvorfor man selv kan læse op.
 
Deltagergebyret for uddannelsen er kr. 7.800,-, men dette kan evt. finansieres gennem SVU (Statens Voksen Uddannelsesstøtte) eller en bruttolønsordning.
 
Læs mere om 'Personlig kommunikation og branding' og evt. finansiering her.
 
Har du en sælger i maven?

Udnyt dit sælgergen i både sportskarrieren og den efterfølgende civile karriere! 'International handel og markedsføring' er en komplet merkonom- eller akademiuddannelse, der tages som deltidsstudie over 2-3 år. Uddannelsen giver dig kompetencer inden for salg, salgsledelse, markedsføring, kommunikation, forhandlingsteknik, kulturforståelse og afsætningsstrategi, som gør dig i stand til at varetage mange forskellige jobs inden for salg, service og marketing - eksempelvis salgskonsulent, (key) account manager, salgschef, marketing koordinator eller salgskoordinator.
 
Uddannelsen veksler mellem forelæsninger (i Aarhus) og onlinelektioner, men selvom det anbefales at have fremmøde, er der ikke mødepligt, hvorfor man selv kan læse op.
 
Deltagergebyret for uddannelsen er kr. 4.500,- pr. fag (i alt 4 eller 5 fag), men dette kan evt. finansieres gennem SVU (Statens Voksen Uddannelsesstøtte) eller en bruttolønsordning.

Læs mere om 'International handel og markedsføring' og evt. finansiering her.

Ved interesse eller spørgsmål tag hurtigst muligt kontakt til koordinator i Study4player Online Academy, Jesper Thorup, på mail jesper.thorup@spillerforeningen.dk eller telefon 61713199.

BEMÆRK! Begge uddannelser har start i februar og med ansøgningsfrist midt i januar - tag derfor kontakt hurtigst muligt ved interesse eller spørgsmål!

Profiler dig selv og brænd igennem hos modtager!
Kommunikation og branding kan du bruge både i sportskarrieren og den efterfølgende civile karriere.

Lær at kommunikere klart og effektivt, så du for alvor brænder igennem hos modtageren. 'Personlig kommunikation og branding' er et 3-måneders selvstændigt kursusforløb, hvor du får indsigt i branding som værktøj til at arbejde bevidst og målrettet med din personlige profilering, klubbens image - og din videre karriere. Du lærer at bruge en række kommunikationsmodeller og teorier i praksis, og du får kompetencerne til at udføre mundtlige, skriftlige og digitale kommunikationsopgaver på professionelt niveau.
 
På uddannelsen veksles der mellem 4 forelæsninger (i Kolding) og 8 onlinelektioner, men selvom det anbefales at have fremmøde, er der ikke mødepligt, hvorfor man selv kan læse op.
 
Deltagergebyret for uddannelsen er kr. 7.800,-, men dette kan evt. finansieres gennem SVU (Statens Voksen Uddannelsesstøtte) eller en bruttolønsordning.
 
Læs mere om 'Personlig kommunikation og branding' og evt. finansiering her.
 
Har du en sælger i maven?

Udnyt dit sælgergen i både sportskarrieren og den efterfølgende civile karriere! 'International handel og markedsføring' er en komplet merkonom- eller akademiuddannelse, der tages som deltidsstudie over 2-3 år. Uddannelsen giver dig kompetencer inden for salg, salgsledelse, markedsføring, kommunikation, forhandlingsteknik, kulturforståelse og afsætningsstrategi, som gør dig i stand til at varetage mange forskellige jobs inden for salg, service og marketing - eksempelvis salgskonsulent, (key) account manager, salgschef, marketing koordinator eller salgskoordinator.
 
Uddannelsen veksler mellem forelæsninger (i Aarhus) og onlinelektioner, men selvom det anbefales at have fremmøde, er der ikke mødepligt, hvorfor man selv kan læse op.
 
Deltagergebyret for uddannelsen er kr. 4.500,- pr. fag (i alt 4 eller 5 fag), men dette kan evt. finansieres gennem SVU (Statens Voksen Uddannelsesstøtte) eller en bruttolønsordning.

Læs mere om 'International handel og markedsføring' og evt. finansiering her.

Ved interesse eller spørgsmål tag hurtigst muligt kontakt til koordinator i Study4player Online Academy, Jesper Thorup, på mail jesper.thorup@spillerforeningen.dk eller telefon 61713199.

Tilbage