Log ind Bliv medlem Nyheder Jeg fik hjælp Tilmeld pressemeddelelser Kontakt Transferlisten English
.. Tidligere kårede

 Årets Profiler igennem tiderne

Peter Ankersen, Esbjerg fB
Kasper Fisker, Hobro
Anders Hostrup, Skive IK
Emil Nielsen, FC Roskilde
 
Superligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst
2013
Nicolai Stokholm, FCN
Thomas Dalgaard, Viborg FF
Peter Rask Jensen, Aarhus Fremad
Marc Olsen, Hvidovre IF
 
Superligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst
2012

Dame N'Doye, FCK
Søren Rieks, Esbjerg
Casper Johansen, FC Fyn
Anders Kaagh, Herlev IF
 

Superligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst

2011

William Kvist, FCK
Peter Graulund, AGF
Peter Rask Jensen, Aarhus Fremad
Emil Dyre, B93
 

Superligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst 

2010

Jakob Poulsen, AGF
Henrik Madsen, Næstved
Danilo Arrieta, Hobro
Niels-Peter Kjølbye, Avarta
SAS-ligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst 

2009


Baye Djiby Fall, OB
Rajko Lekic, Silkeborg
Lwasi Sahula, FC Fyn 
Rasmus Festersen, FC V.Sjælland
 


SAS-ligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst 


2008

Jesper Grønkjær, FC København
Pablo Piñones Arce, Vejle
Jens D. Kristiansen, OB
Andreas Mortensen, Fr. Amager

SAS-ligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst 
 
2007
Michael Gravgaard, FC København
Peter Bechmann, Thisted FC
Ronnie Svenson, Skive
Casper Henningsen, Slagelse
SAS-ligaen
1. Division
2. Division Vest
2. Division Øst 
 
2006

Michael Gravgaard, FC København
Henrik Toft, Vejle B.
Rene Svendsen, Hobro IK
Gilberto Macena, Holbæk
 

SAS-Ligaen
Via Sport Divisionen
2. division Vest
2. division Øst 
 

2005

Mohammed Zidan, FC Midtjylland
Jacob Olesen, SønderjyskE
Christian Holst, Lyngby BK
 

SAS-Ligaen
1. division
2. division

2004

Morten Wieghorst, Brøndby IF
Rajko Lekic, Silkeborg IF
Karsten Jensen, Næstved
 

SAS-Ligaen
1. division
2. division
2003

Thomas Røll, FC København
Mirko Selak, BK Frem
Anders Jochumsen, Skjold
 

SAS-Ligaen
1. division
2. division
2002

Jeppe Tengbjerg, Farum Boldklub
Anders Clausen, Næstved IF
 

1. division
2. division
2001

Mogens Laursen, FC Midtjylland
Michael Steffensen, Kolding IF
 

Faxe Kondi Divisionen
2. division
2000
Iddi Alkhag, Esbjerg fB
Søren Borup, Skive IK
 
Faxe Kondi Divisionen
2. division

1999

Abdul Sule, Herning Fremad
Nicolai Stokholm, Holbæk
 
Faxe Kondi Divisionen
2. division
1998
Søren Hermansen, Aarhus Fremad
Bo Nielsen, Aalborg Chang
Casper Larsen, Frem
 
1. division
2. division vest
2. division øst
1997
Peter Lassen, AB
Søren Hermansen, Aarhus Fremad
Søren Folkmann, Frem
 
1. division
2. division vest
2. division øst
1996
Steffen Højer, Viborg FF
Michael Pedersen, Esbjerg fB
Peter Rasmussen, Nørre Aaby
Michael Madsen, Avarta
 
Kval.-ligaen
1. division
2. division vest
2. division øst
1995
Christian Clem, Fremad Amager
Danny Jung, B.93
Kim Michelsen, Birkerød
Anders Nielsen, HIK
 
Kval.-ligaen
1. division
2. division vest
2. division øst
1994
Jesper Thygesen, Ikast fS
Lars Gasberg, Ølstykke
Peter Rasmussen, Nørre Aaby
Finn Buchard Christiansen, AB
 
Kval.-ligaen
1. division
2. division vest
2. division øst
1993
Leon Hansen, OB
Søren Nielsen, Fremad Amager
Steen Mikkelsen, Fredericia
Kenneth Christiansen, Ølstykke
 
Kval.-ligaen
1. division
2. division vest
2. division øst
1992
Ole Bjur, Vanløse
Mads Iversen, Randers Freja
Johnny Vilstrup, Fremad Amager
 
1. division
2. division vest
2. division øst
1991
Ole Møller Nielsen, B.1909
Lars Møller, Horsens
Peter Lassen, Hvidovre
 
2. division
3. division vest
3. division øst
1990

Piotr Haren, KB
Peter Eriksen, Dragør
Jan Nielsen, Greve
 

2. division
3. division vest
3. division øst
1989


 

 

 



- Følg Spillerforeningen på Facebook:



Hessel HiRE
Bauerfeind
Bravo Tours - Ferie på dansk
Unisport
EuroEyes
A-kasse hos Dansk Metal
Ny overenskomst
LO Plus Beregner
Nyheder fra FIFPro
Spillerforeningen er medlem af:

Medlemsorganisationer