29. 08. 2012

Gratis smagsprøve på 'Personlig kommunikation og branding'

IBC Kolding tilbyder en gratis smagsprøve på uddannelsen 'Personlig kommunikation og branding'. Her lærer du at kommunikere klart og effektfuldt, så du for alvor kan brænde igennem til dit publikum.

IBC Kolding tilbyder en gratis smagsprøve på uddannelsen 'Personlig kommunikation og branding'. Her lærer du at kommunikere klart og effektfuldt, så du for alvor kan brænde igennem til dit publikum.Er du i tvivl om, hvordan du klarest formidler den bedste version af dig selv? IBC Kolding tilbyder nu en gratis og uforpligtende smagsprøve på uddannelsen ’Personlig kommunikation og branding’, hvor du via din computer deltager i en introducerende onlineforelæsning med udgangspunkt i uddannelsen og dens indhold.
 
Forelæsningen er den 11. september fra kl. 20.00 til 21.00. Her vil uddannelsen blive introduceret og uddybet, og du vil blandt andet få inspiration til, hvordan du bruger sociale medier i din kommunikation til at tilføre værdi og positiv branding til klubben og jeres fans – og hvordan du undgår faldgruberne! Tilmeld dig her.
 
’Personlig kommunikation og branding’ er en tre måneder lang uddannelse med start den 9. oktober. Her lærer du at kommunikere effektfuldt og målrettet, og du får værktøjer til at kunne fremstå som den bedste udgave af dig selv. Du lærer kommunikationens psykologi og om, hvordan du tilpasser din kommunikation til forskellige mål og medier – herunder trykte medier, radio/tv samt sociale medier.
 
Kort sagt får du værktøjerne til at forme og styrke dit eget brand, klubbens image og din videre karriere. Læs den elektroniske folder om uddannelsen her.
 
Uddannelsen er tilrettelagt med fire dages undervisning i Kolding samt 8 live-lektioner online fordelt på ca. tre måneder. Det anbefales at møde op til undervisningen i Kolding, men der er ikke mødepligt. Derfor er det muligt at læse op, selvom man er forhindret i at møde op.
 
Læs mere om uddannelsen og tilmelding her.Er du i tvivl om, hvordan du klarest formidler den bedste version af dig selv? IBC Kolding tilbyder nu en gratis og uforpligtende smagsprøve på uddannelsen ’Personlig kommunikation og branding’, hvor du via din computer deltager i en introducerende onlineforelæsning med udgangspunkt i uddannelsen og dens indhold.
 
Forelæsningen er den 11. september fra kl. 20.00 til 21.00. Her vil uddannelsen blive introduceret og uddybet, og du vil blandt andet få inspiration til, hvordan du bruger sociale medier i din kommunikation til at tilføre værdi og positiv branding til klubben og jeres fans – og hvordan du undgår faldgruberne! Tilmeld dig her.
 
’Personlig kommunikation og branding’ er en tre måneder lang uddannelse med start den 9. oktober. Her lærer du at kommunikere effektfuldt og målrettet, og du får værktøjer til at kunne fremstå som den bedste udgave af dig selv. Du lærer kommunikationens psykologi og om, hvordan du tilpasser din kommunikation til forskellige mål og medier – herunder trykte medier, radio/tv samt sociale medier.
 
Kort sagt får du værktøjerne til at forme og styrke dit eget brand, klubbens image og din videre karriere. Læs den elektroniske folder om uddannelsen her.
 
Uddannelsen er tilrettelagt med fire dages undervisning i Kolding samt 8 live-lektioner online fordelt på ca. tre måneder. Det anbefales at møde op til undervisningen i Kolding, men der er ikke mødepligt. Derfor er det muligt at læse op, selvom man er forhindret i at møde op.
 
Læs mere om uddannelsen og tilmelding her.

Tilbage